ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید

با کاشت ۱۲ سبزی پرمصرف، همواره به سبزی تازه در آشپزخانه خود دسترسی داشته باشید (بخش سوم)

مدیر سایت ۱۳۹۳-۱۲-۱۴ تغذیه و سلامت بدون دیدگاه 3001 بازدید

Top Herbs To Grow In Your Kitchen Garden 3-1

آیا مایل به داشتن یک باغچه کوچک با سبزیجات تازه ای هستید که با دیدن آن تمامی دوستان و همسایگان تان شما را تحسین کنند؟ با مطالعه راهکارهایی از نحوه کاشت، داشت و برداشت دو سبزی محبوب و پر مصرف در آشپزی مطلع شوید و همچنین از لذت پرورش گیاهان و زیبایی داشتن یک باغچه کوچک برخوردار شوید.

  1. آویـشــن (Thyme)

Top Herbs To Grow In Your Kitchen Garden 3-2

گیاه آویشن منبع غنی از آنتی اکسیدان (ویتامین A) که بسیار مفید برای چشم، پوست، مو و ناخن می باشد. این گیاه دارای خواصی نظیر رفع التهاب، ضد عفونی کننده و ضد میکروبی است. نوشیدن دم کرده آویشن بعنوان یک درمان کننده طبیعی برای بهبود سرماخوردگی، سرفه و گلو درد توصیه می شود. برای تسکین و درمان موضعی جوش، اگزما و صدفک (بیماری پوستی پسوریازیس) از روغن آویشن استفاده می کنند. همچنین برای درمان و بهبود شوره سر و کنترل ریزش موی ناشی از آن، استفاده از محلول آویشن پیشنهاد می گردد.

Top Herbs To Grow In Your Kitchen Garden 3-3

 

در آشپزی برای طعم دار کردن غذا میتوان آویشن را با دیگر سبزیجات مانند جعفری، سیر، پیاز و زنجبیل ترکیب نمود. از آویشن می توان  در انواع سوپ ها، سس ها و عصاره ی گوشت نیز استفاده کرد. برای معطر کردن غذا با گیاه آویشن، کافیست مقداری از آویشن را در یک کیسه کوچک نخی قرار داده و کیسه را بهنگام پخت غذا در بین مواد قرار داد. سپس بعد از پخت کیسه را از ظرف خارج نمود.

این گیاه را با کاشت بذر آن در محوطه ای سرپوشیده و انتقال آن به باغچه منزل در اوایل فصل بهار، می توان بعمل آورد. آویشن با گسترش در سطح افقی مانع از ازدیاد علف های هرز می گردد. شکوفه های ظریف آویشن باعث جذب زنبورهای عسل و کمک به گرده افشانی گیاه می نماید. در دومین سال رشد این گیاه، بعد از سپری شدن فصل سرما می توان آن را هرس کرد. برای کمک به رشد بهتر گیاه کافیست در فصل رشد، جوانه های بیرون آمده را با ملایمت از ساقه اصلی جدا کنید. انجام این عمل را یکماه پیش از فرا رسیدن فصل سرما متوقف نمایید. برای فهم بهتر، تصاویری از هرس گیاه گوجه فرنگی با روشی مشابه را در اختیارتان قرار داده ایم.

 

 Top Herbs To Grow In Your Kitchen Garden 3-4 Top Herbs To Grow In Your Kitchen Garden 3-5 Top Herbs To Grow In Your Kitchen Garden 3-6 Top Herbs To Grow In Your Kitchen Garden 3-7

دوره جوانه زنی: ۱۴ الی ۲۱ روز

مقاومت: حساسیت نسبت به سرما

نـور: آفتاب کامل و یا نیمه آفتابی

شرایط خاک:  خاک با زهکشی مناسب و تهویه خوب، PH متوسط ۷

کـود: ضرورتی به استفاده از کود نیست (استفاده از کود اختیاری است)

ارتفاع گیاه: بسته به شرایط اقلیمی ۱۵ الی ۳۰ سانتیمتر

فاصله ردیف های کاشت: ۱۵ الی ۲۰ سانتیمتر

زمان برداشت: پس از ۱۳ الی ۱۴ هفته  

 

 

  1. تـرخــون (Tarragon)

Top Herbs To Grow In Your Kitchen Garden 3-8 

گیاه ترخون سرشار از انواع ویتامین ها، املاح معدنی و آنتی اکسیدان (ویتامین C و ویتامین A)، منیزیم، آهن، روی و کلسیم می باشد. علاوه بر موارد یاد شده، دم کرده ی گیاه تازه، کمک می کند به کاستن از اضطراب و برقراری آرامش، کاهش اشتها و میکروب زدایی آن دسته، که باعث بوی بد دهان می گردد. نوشیدن چای ترخون و یا جویدن برگ تازه این گیاه برای تسکین درد دهان پیشنهاد می گردد. بدلیل ویژگی ضد باکتریایی ترخون، روغن استخراج شده از این گیاه در ترکیب و تهیه دئودرانت ها برای از بین بردن بوی بد بدن استفاده می شود.

ترخون با عطر و طعمی قوی مانند رازیانه، چاشنی بسیار خوبی برای گوشت ماکیان، خوراک های دریایی، غذاهای گیاهی، تخم مرغ و انواع سالادها می باشد.

Top Herbs To Grow In Your Kitchen Garden 3-9

 

این گیاه را با کاشت بذر آن در محوطه ای سرپوشیده و انتقال آن به باغچه منزل پس از پایان فصل سرما می توان بعمل آورد. ترخون را می توان براحتی با سه روش قلمه ساقه ای، پاجوش و تقسیم ریشه تکثیر نمود، البته دقت شود که قلمه و یا پاجوش بسرعت در خاک کاشته شود. این گیاه را می توان در گلدان نیز بعمل آورد، فقط با کمی رسیدگی و پیرایش، که کمک به رشد بهتر گیاه می کند. با فرا رسیدن فصل زمستان رشد این گیاه تقریبا متوقف می شود اما با آغاز فصل بهار، با رشد مجدد ریشه ادامه حیات می دهد. هرچند این گیاه در برابر کم آبی مقاوم است اما در خاک مرطوب سرعت رشد آن افزایش می یابد.

Top Herbs To Grow In Your Kitchen Garden 3-10

 

دوره جوانه زنی: ۱۰ الی ۱۴ روز

مقاومت: حساسیت کمتر به سرما

نـور: آفتاب کامل و یا نیمه آفتابی  

شرایط خاک: خاک با زهکشی مناسب

کـود: ضرورتی به استفاده از کود نیست (استفاده از کود اختیاری است)

ارتفاع گیاه: بسته به شرایط اقلیمی ۴۵ الی ۶۰ سانتیمتر

فاصله ردیف های کاشت: ۴۵ سانتیمتر

زمان برداشت: پس از ۱۱ هفته  

 

منبع: مقاله ای منتخب از سایت naturallivingideas ، بتاریخ اکتبر ۲۰۱۴